Новости

Еженедельный обзор ИНК

18.09.2020 / 10:55

Огляд підготувала Людмила ШЕВЧУК, консультант з бухгалтерського обліку та оподаткування

ПДВ

COVID-19: оплата пільгових товарів за рахунок бюджетних коштів

ДПС пояснила, якщо у період дії режиму звільнення від оподаткування ПДВ постачальник здійснив поставку товарів, які включено до Переліку № 224, з ПДВ медичному закладу — неплатнику ПДВ (не кінцевому споживачу) з оплатою за рахунок бюджетних коштів, то такий постачальник зобов’язаний здійснити відповідний перерахунок та повернути суму ПДВ, що була сплачена (нарахована) у складі вартості таких товарів, або зарахувати такі кошти в рахунок оплати вартості наступних поставок.

Оскільки оплата товарів, які включені до Переліку № 224, здійснювалась за рахунок бюджетних коштів, то комунальному некомерційному підприємству — медичному закладу необхідно спільно з відповідним розпорядником бюджетних коштів визначитися щодо порядку проведення вищезазначеного перерахунку та повернення такому розпоряднику бюджетних коштів зайво нарахованих сум ПДВ або зарахування таких сум у рахунок оплати вартості наступних поставок.

/ІПК від 25.08.2020 р. № 3583/ІПК/99-00-05-06-02-06/

Визначення дати складання ПН за електронного документообігу

Підприємство повідомило, що використовує електронний документообіг і у нього мають місце ситуації, коли дата складання документа та дата його фактичного підписання контрагентом є різною. За якою датою складати ПН?

ДПС запевняє, що при здійсненні платником податку (постачальником) постачання послуг, які оформлялись первинним документом в електронній формі, датою виникнення податкових зобов’язань і, відповідно, датою складання податкової накладної за такою операцією вважатиметься дата складання такого первинного документа, який містить інформацію про господарську операцію, незалежно від дати накладання електрон­них підписів.

/ІПК від 28.08.2020 р. № 3597/ІПК/99-00-05-06-02-06/

Формування статутного капіталу новоствореного товариства

ДПС пояснила, що операції з внесення підприємством до статутного капіталу новоствореного підприємства внеску у вигляді коштів або корпоративних прав та акцій, що належать такому підприємству, не є об’єктом оподаткування ПДВ.

Водночас операція із внесення такою особою до статутного капіталу новоствореного підприємства внеску у вигляді товарів/необоротних активів в обмін на корпоративні права є об’єктом оподаткування ПДВ та підлягає оподаткуванню ПДВ на загальних підставах.

/ІПК від 25.08.2020 р. № 3584/ІПК/99-00-05-06-02-06/

Доступ к материалу ограничен и доступен подписчикам после авторизации
Подпишитесь на журнал и Вы получите доступ ко всем публикациям печатного издания