Новости

Отпуск без сохранения заработной платы: отпустят ли в такой отпуск до наступления шестимесячного срока непрерывной работы?

21.09.2020 / 15:00

ГУ Держпраці у Львівські області відповіло на запитанням щодо права працівника на відпустку 24 календарні дні без збереження зарплати. На підприємстві  він працює менше шести місяців, а за попереднім місцем роботи, пропрацювавши 1 місяць 2 дні, звільнився за власним бажанням та при звільненні отримав компенсацію за два дні невикористаної щорічної основної відпустки.

Статтею 84 Кодексу законів про працю України передбачено, що у випадках, передбачених ст. 25 Закону України «Про відпустки», працівнику за його бажанням надається в обов’язковому порядку відпустка без збереження заробітної плати.

Статтею 25 Закону України «Про відпустки» визначені всі обставини та категорії працівників, яким відпустка без збереження заробітної плати надається в обов’язковому порядку. Зокрема, працівникам, які не використали за попереднім місцем роботи щорічну основну та додаткові відпустки повністю або частково і одержали за них грошову компенсацію, – тривалістю до 24 календарних днів у перший рік роботи на даному підприємстві до настання шестимісячного терміну безперервної роботи (пункт 16 частини 1 статті 25 Закону України «Про відпустки»).

Таким чином, виконані умови, які передбачені п. 16 частини 1 ст. 25 Закону України «Про відпустки». Тобто працівник має право на отримання відпустки без збереження заробітної плати тривалістю до 24 календарних днів у перший рік роботи до настання шестимісячного терміну безперервної роботи.