Новости

ФЛП осуществляет деятельность не по налоговому адресу: какая ставка ЕН?

21.09.2020 / 15:40

Яка ставка ЄП застосовується ФОП – платником ЄП, яка віднесена до першої або другої груп, якщо діяльність здійснюється на території однієї сільської, селищної або міської ради (не за місцем податкової адреси)?

Фізична особа – підприємець до контролюючого органу за своєю податковою адресою подає заяви, звітність, отримує довідки, сплачує податки, тобто, податкова адреса безпосередньо пов’язана з діяльністю підприємця. При цьому господарську діяльність така особа може здійснювати на свій вибір за межами сільської, селищної, місцевої ради, в якій розташована її податкова адреса.

Тобто фізичною особою – підприємцем – платником єдиного податку першої або другої групи, у разі здійснення діяльності на території однієї сільської, селищної або міської ради (не за місцем податкової адреси) застосовується максимальна ставка єдиного податку на календарний місяць:

10 % розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року – платником єдиного податку першої групи;

20 % розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року – платником єдиного податку другої групи.

ЗІР, категорія 107.01.04