Новости

При выплате дохода нерезиденту не уплачен налог на доходы: как избежать штрафа?

23.09.2020 / 09:20

Чи нараховується контролюючим органом штраф відповідно до ст. 127 ПКУ та пеня, якщо платник податку під час виплати доходу нерезиденту не утримав податок на доходи нерезидента та не сплатив його до бюджету, не відобразив виплату доходу нерезиденту в Податковій декларації з податку на прибуток підприємств, однак до подання уточнюючої декларації сплатив податок з таких доходів та штраф у розмірі 3 відсотків?

До платника, який виявив факт заниження податкового зобов’язання минулих податкових періодів, самостійно донарахував суму податкових зобов’язань в уточнюючій Податковій декларації з податку на прибуток підприємств (далі – Декларація) та сплатив суму недоплати та штраф у розмірі 3 % від такої суми до подання уточнюючої Декларації, не застосовуються штрафи, передбачені ст. 127 Податкового кодексу України.

При цьому якщо платник податків подав уточнюючу Декларацію після спливу 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов’язання, визначеного ПКУ, та не нарахував суму пені, то пеня нараховується контролюючим органом самостійно.

ЗІР, категорія 102.22