Новости

Вода из скважины и колодца: уплачивается ли рентная плата?

22.09.2020 / 17:15

Офіс великих платників нагадує, що Законом № 466 внесено зміни до ПКУ в частині рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин.

З 23 травня поточного року набрала чинності нова редакція пп. 252.4.1 п. 252.4 ст. 252 Кодексу, якою визначено, що до об'єкта оподаткування рентною платою за користування надрами для видобування корисних копалин не належать, зокрема не включені до державного балансу запасів корисних копалин корисні копалини місцевого значення і торф, видобуті землевласниками або землекористувачами у межах своїх земельних ділянок для забезпечення власних потреб домогосподарств.

Тобто об'єкт оподаткування рентною платою у землевласників або землекористувачів не виникає, лише при видобуванні корисних копалин у межах своїх земельних ділянок для забезпечення власних потреб домогосподарств.

Звертаємо увагу, що з переліку видів використання надр, при здійсненні яких не виникає об'єкт оподаткування рентною платою виключено норму щодо глибини загальної розробки  надр до 2 м та прісних підземних вод до 20 м.

Тобто незалежно від глибини гірничих виробок видобуті з них обсяги торфу та підземних вод, включаються до об'єкту оподаткування рентною платою (за виключенням вищезазначених домогосподарств).