Новости

Товары имеют одинаковый код УКТ ВЭД, однако разную цену: как заполнить Отчет о КО?

25.09.2020 / 09:45

В яких випадках застосовуються особливості заповнення Звіту про контрольовані операції відповідно до п. 19 розділу ІV та розділу V Порядку складання Звіту про контрольовані операції, в тому числі у разі групування контрольованих операцій у їх сукупність у випадку, якщо товари мають однаковий код за УКТ ЗЕД, проте різну ціну?

 Випадки, в яких платник може застосовувати узагальнення інформації про контрольовані операції у Звіті про контрольовані операції (далі – Звіт), передбачені п. 6 розділу І, п. 19 розділу ІV та розділу V Порядку складання Звіту про контрольовані операції (далі – Порядок), а саме:

У разі використання платником податків для встановлення відповідності умов контрольованих операцій принципу «витягнутої руки» методів ціни перепродажу, «витрати плюс», чистого прибутку, розподілення прибутку Порядком передбачено наведення у Звіті узагальненої інформації щодо сукупності таких контрольованих операцій (п. 6 розділу І Порядку).

Групування контрольованих операцій у їх сукупності для відображення узагальненої інформації у Додатку до Звіту дозволяються щодо контрольованих операцій, які мають однакові умови поставок та інші показники цих контрольованих операцій, що відображаються в графах 2 — 6, 9 — 11, 21, 22 розділу «Відомості про контрольовані операції» Додатка (розділу V Порядку).

Також, якщо особливості окремих видів економічної діяльності припускають наявність договорів, які передбачають періодичні операції протягом звітного року, то при незмінності умов поставок та інших показників, що відображаються в графах 2 — 13,16,18,19, 21 - 23 розділу «Відомості про контрольовані операції» Додатка, дані про такі операції вказуються в одному рядку сумарно (п. 19 розділу ІV Порядку).

У випадку якщо група товарів має однаковий код товару за УКТ ЗЕД проте різну ціну, можливе застосування групування контрольованих операцій у їх сукупність згідно з нормою п. 6 розділу І та розділу V Порядку, крім випадку, якщо встановлення відповідності контрольованих операцій принципу «витягнутої руки» здійснюється методом порівняльної неконтрольованої ціни.

ЗІР, категорія 131.07