Новости

Соглашение FATCA: как отчитываться банкам и другим финансовым учреждениям об американских клиентах?

25.09.2020 / 12:50

ГУ ДПС у Херсонській області, АРК та м. Севастополі інформує, що до 1 грудня 2020 року всі банки та інші фінансові установи повинні подати через портал IDES (International data exchange service – Міжнародна служба обміну даними) до ДПС України інформацію про американських клієнтів - фізичних та юридичних осіб.

Порядок та методика використання платформи IDES детально описані в Інструкції користувача (Публікація Служби внутрішніх доходів США 5190). Зокрема, для підключення до IDES фінансовим агентам необхідно: придбати SSL-сертифікат, мати GIIN та здійснити реєстрацію.

Порядок заповнення і подання фінансовими агентами звіту про підзвітні рахунки відповідно до Угоди між Урядом України та Урядом Сполучених Штатів Америки для поліпшення виконання податкових правил застосування Закону США «Про податкові вимоги до іноземних рахунків» (FATCA)» затверджений наказом Міністерства фінансів України від 12 серпня 2020 року №496 та зареєстрований у Міністерстві юстиції України 20 серпня 2020 року за №810/35093.

Звіти фінансових органів вважаються наданими і отриманими Службою внутрішніх доходів США у день, коли ДПС України підтвердить, і, таким чином, розкриє інформацію у IDES Службі внутрішніх доходів США. Інформація, яка передається Службою внутрішніх доходів США, вважається наданою і отриманою ДПС України у день, коли вона є доступною для завантаження з IDES.

Усі питання, пов’язані із FATCA, фінансові агенти можуть направляти на електронну скриньку info_FATCA@tax.gov.ua. Відповіді будуть розміщені в банері «FATCA» https://tax.gov.ua/baneryi/fatca/pitannya-vidpovidi/ або надані безпосередньо особі, яка направила запит електронною поштою.