Новости

Экологический налог за технологические выбросы метана: Офис в Верховном Суде отстоял позитивную практику

28.09.2020 / 16:50

У судовій справі щодо сплати екологічного податку за викиди забруднюючих речовин Верховний Суд прийняв позитивне рішення на користь Офісу великих платників податків ДПС. 

По суті справи. У результаті проведення позапланової виїзної перевірки одного з харківських газорозподільних підприємств встановлено, що до бази оподаткування екологічним податком не включались викиди метану. За переконаннями платника вказаний газ не відноситься до забруднюючих речовин, хоча технологія діяльності передбачає виробничо-технологічні втрати природного газу. 

Такі дії підприємства призвели до заниження екологічного податку на загальну суму 9 032 млн грн (разом із штрафними санкціями). 

Податківці довели правомірність встановлених порушень податкового законодавства, внаслідок чого Верховним Судом задоволено касаційну скаргу Офісу та залишено в силі рішення суду першої інстанції. 

Верховний Суд упевнений, що метан, який становить 97 % природного газу, належить до забруднюючих речовин згідно з «Переліком забруднюючих речовин, які входять до «твердих речовин» та «вуглеводнів» і за викиди яких справляється збір», затвердженим наказом Міністерства екології та природних ресурсів України від 14.03.2002 р. № 104, який є нормативним актом та має враховуватись. При цьому підприємство є стаціонарним джерелом забруднення викидами метану з газового обладнання, газових приладів та трубопроводів. 

Екологія — важливий чинник сьогодення! Тому надалі підприємство має визначати фактичні обсяги викидів забруднюючих речовин та неодмінно пам’ятати про своєчасну сплату екоподатку.