Новости

Льгота по налогу на прибыль при переносе отрицательного значения: что отражается в приложении ПП?

30.09.2020 / 15:00

Офіс великих платників податків ДПС нагадує, що податкова пільга – передбачене податковим та митним законодавством звільнення платника податків від обов’язку щодо нарахування та сплати податку та збору, сплата ним податку та збору в меншому розмірі за наявності підстав, визначених п. 30.2 ст. 30 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI (далі – Кодекс) (п. 30.1 ст. 30 Кодексу).

Порядок обліку сум податків та зборів, не сплачених суб’єктом господарювання до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2010 р. № 1233 (далі – Порядок). Згідно із яким з 01.01.2020 р., суб’єкт господарювання, що не сплачує податки та збори у зв’язку з отриманням податкових пільг, веде облік сум таких пільг та відображає інформацію про суми податкових пільг у податковій звітності, що подається контролюючому органу у строки, встановлені Кодексом (п. 2 Порядку).

Тобто, суб’єкти господарювання, що не сплачують податок на прибуток підприємств у зв’язку з отриманням податкових пільг, ведуть облік сум таких пільг, які відображаються у додатку ПП до Податкової декларації з податку на прибуток підприємств, форма якої затверджена наказом Міністерства фінансів України від 20.10.2015 р. № 897 (далі – додаток ПП).

У додатку ПП відображаються відомості щодо:

- коду пільги та найменування пільги за кожним видом податкових пільг з податку на прибуток підприємств згідно із довідником пільг, затвердженим ДПС;

- суми податку, не сплаченого до бюджету у зв’язку з отриманням податкової пільги (вивільнені від оподаткування кошти);

- строку користування податковою пільгою у звітному періоді;

- суми податкової пільги, що використана за цільовим призначенням.

Зауважимо, що додаток ПП вперше подається починаючи зі звітних періодів 2020 року.

Підпунктом 140.4.4 п. 140.4 ст. 140 Кодексу встановлено, що фінансовий результат до оподаткування зменшується на суму від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років. Положення даного підпункту застосовуються з урахуванням п. 3 підрозд. 4 розд. XX «Перехідні положення» Кодексу.

Тож у випадку якщо об’єкт оподаткування з податку на прибуток має позитивне значення, сума пільги передбаченої пп. 140.4.4 п. 140.4 ст. 140 Кодексу, розраховується так:

сума від’ємного значення попереднього звітного року в межах суми прибутку звітного періоду х розмір базової ставки податку: 100.

У випадку якщо об’єкт оподаткування з податку на прибуток у звітному періоді має від’ємне значення або дорівнює нулю, без врахування від’ємного значення об’єкта оподаткування попереднього звітного року, то втрати до бюджету не виникають та сума пільги не визначається.