Новости

Реализация горючего и спирта этилового: ГНС об изменениях в порядке электронного администрирования

01.10.2020 / 16:55

Головне управління ДПС у Хмельницькій області інформує, що Кабінет Міністрів України постановою від 22 липня 2020 р. № 626 вніс зміни до Порядку електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового (далі – Порядок), який затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 24 квітня 2019 р. № 408.

Зокрема, Порядок доповнено новою нормою, яка визначає умовний код 2711, за яким обліковуються у літрах, приведених до температури 15° C, скраплений газ (пропан або суміш пропану з бутаном), інші гази, бутан та ізобутан за кодами згідно УКТЗЕД.

На обсяги пального, що не перевищують розміру облікової різниці, які обліковуються в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового, платник акцизного податку має право скласти в одному примірнику та зареєструвати акцизну накладну в Єдиному реєстрі акцизних накладних не рідше одного разу на календарний рік на підставі бухгалтерської довідки не пізніше 31 січня наступного року.

Крім того, уточнено, що транспортний засіб, в якому переміщується та/або зберігається пальне або спирт етиловий, право власності на який переходить від одного суб'єкта господарювання до іншого, вважається іншим акцизним складом пересування.