Новости

Еженедельный обзор ИНК

02.10.2020 / 10:20

Огляд підготувала Вікторія ГНАТЕНКО, консультант з бухгалтерського обліку та оподаткування

ПДВ

Реалізація подарункових сертифікатів через посередника

ДПС України пояснила, що для цілей оподаткування ПДВ передача підприємством подарункового сертифіката компанії-посереднику є операцією з постачання товарів. Податкові зобо­в’язання з ПДВ за такою операцією визначаються на дату передачі подарункового сертифіката.

Оскільки подарунковий сертифікат може бути виготовлений, зокрема, з паперу чи пластику та містити магнітну стрічку, то у податковій накладній, складеній на дату виникнення податкових зобов’язань з ПДВ за операцією з постачання подарункового сертифіката, зазначається код УКТ ЗЕД та номенклатура безпосередньо подарункового сертифіката.

На дату фактичного постачання кінцевому споживачу товарів в обмін на подарунковий сертифікат підприємство зобов’язано визначити податкові зобов’язання з ПДВ та скласти і зареєструвати в ЄРПН податкову накладну, в якій, зокрема, зазначити код УКТ ЗЕД та номенклатуру безпосередньо поставленого кінцевому споживачу товару.

/ІПК від 07.09.2020 р. № 3743/ІПК/99-00-05-06-02-06/

Придбання та продаж товарів нерезиденту без їх фактичного ввезення в Україну

Підприємство повідомило, що здійснило операцію з придбання товарів у нерезидента за межами митної території та без їх фактичного ввезення на митну територію України продало їх іншому нерезиденту. Чи виникають ПДВ-зобов’язання за такою операцією та чи потрібно її відображати у декларації?

ДПС України зауважила, що оскільки операції з постачання товарів нерезиденту здійснюються за межами митної території України, а самі товари фактично не ввозяться на митну територію України та не вивозяться, то за такими операціями у резидента не виникає об’єкта оподаткування ПДВ.

Крім того, операція резидента з придбання товарів у нерезидента за межами митної території України та їх постачання нерезиденту за межами митної території України у податковій декларації з ПДВ не відображається.

/ІПК від 07.09.2020 р. № 3745/ІПК/99-00-05-06-02-06/

Реалізація заставного майна

ДПС України роз’яснила, що у разі якщо платник ПДВ (у тому числі якщо таким платником є фінансова установа) відповідно до умов договору застави звернув стягнення на предмет застави та реалізував предмет застави (продав самостійно чи передав на реалізацію іншим особам, в тому числі на умовах договору комісії без набуття на нього права власності), то операція з реалізації майна фізичних осіб, приватних підприємців та інших осіб, які не є платниками ПДВ, звільняється від оподаткування ПДВ на підставі п. 197.12 ст. 197 ПКУ.

При цьому за операціями з постачання товарів/послуг, що звільняються від оподаткування ПДВ, платник податку зобов’язаний скласти податкову накладну та у визначений ПКУ термін зареєструвати її в ЄРПН.

/ІПК від 07.09.2020 р. № 3746/ІПК/99-00-05-06-02-06/

Доступ к материалу ограничен и доступен подписчикам после авторизации
Подпишитесь на журнал и Вы получите доступ ко всем публикациям печатного издания