Новости

Инвестиции в сельское хозяйство: Кабмин утвердил Порядок использования бюджетных средств

02.10.2020 / 08:45

Кабінет Міністрів України затвердив Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою «Прискорення інвестицій у сільське господарство України».

Відповідне рішення Уряд прийняв на засіданні 30.09.2020 р.

Порядком пропонується, зокрема, визначити механізм використання коштів авансу позики Міжнародного банку реконструкції та розвитку (МБРР), критерії розподілу авансу позики між виконавцями та фінансовий механізм перерахування коштів авансу позики з рахунку Мінфіну на відкриті в АТ «Укрексімбанк» рахунки Виконавців Проекту (Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, Міністерство розвитку громад та територій України, Міністерство юстиції України, Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру, Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів).

«З метою пом’якшення окремих обмежень на шляху до зростання участі приватного сектора, зокрема, малих і середніх підприємств, у  сільськогосподарському ринку факторів виробництва та ринку товарів України Урядом спільно із МБРР було започатковано проект «Програма «Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство». В рамках реалізації цього проекту 27.08.2019 р. було підписано Угоду про позику між Україною та МБРР № 8973-UA, яка набрала чинності 20.05.2020 р. 30.09.2020 р.  Уряд прийняв рішення, яке врегульовує питання затвердження Порядку використання бюджетних коштів, передбачених у державному бюджеті на 2020 рік, з метою забезпечення фінансування спільного із МБРР проекту», - розповів заступник Міністра фінансів Олександр Кава.

Наступним кроком буде прийняття окремого рішення Уряду, яким буде визначено конкретні суми, що будуть надані Виконавцям Проекту, за результатами засідання Стратегічної робочої групи для підтримки розвитку сектору сільського господарства і агробізнесу в рамках Проекту.