Новости

Судебная практика: поскольку контрагенты, предоставляющие услуги по перевозке, не имели в собственности или в аренде транспортных средств и соответствующей лицензии, данные факторы опровергают доводы о реальности полученных услуг перевозок

06.10.2020 / 12:00

Як убачається з матеріалів справи позивач з метою надання послуг з охорони для транспортування персоналу до місць виконання договірних зобов’язань уклав однотипні договори про надання послуг транспортного перевезення з низкою ТОВ. На виконання вказаних угод позивачем з кожним суб’єктом господарювання були складені також однотипні заявки/наряди та акти виконаних робіт.

Але Верховний Суд зазначив, що такі документи не містять належних обставин існування правовідносин позивача із контрагентами-перевізниками. До такого висновку його підштовхнули приписи Закону України від 05.04.2001 р. № 2344-III «Про автомобільний транспорт» (далі — Закон № 2344). У ньому послуга з перевезення пасажирів чи вантажів передбачає перевезення пасажирів чи вантажів транспортними засобами на договірних умовах із замовником послуги за плату. Автомобільним перевізником та автомобільним самозайнятим перевізником, які здійснюють перевезення пасажирів на договірних умовах, є суб’єкти господарювання, які за вимогами законодавства та одержаної ліцензії надають послуги за договором перевезення пасажирів транспортним засобом, що використовується ними на законних підставах.

Доступ к материалу ограничен и доступен подписчикам после авторизации
Подпишитесь на журнал и Вы получите доступ ко всем публикациям печатного издания