Новости

Виробництво крафтових спиртних напоїв: Мінекономіки пропонує спростити процедури отримання дозвільних документів

13.10.2020 / 11:50

Мінекономіки підтримало ініціативу виробників крафтових спиртних напоїв і запропонувало спростити процедури отримання ними дозвільних документів.

Відповідний проект Закону розміщено для громадського обговорення на сайті Міністерства.

Метою проекту Закону є створення умов для розвитку ринку спиртних напоїв та дистилятів сільськогосподарського походження, а також стимулювання розвитку малого підприємництва у цій сфері.

Проектом Закону пропонується:

- віднести до малих виробників дистилятів тих суб'єктів господарювання, які здійснюють виробництво дистилятів виключно із власної сировини та обсяг реалізації готових напоїв у яких не перевищує 10 тис. декалітрів на рік;

- встановити вимоги до матеріально-технічної бази малих виробників дистилятів та контролю за дотриманням встановлених вимог;

- надати право суб’єктам господарювання, які отримали ліцензію на виробництво дистилятів, здійснювати оптову торгівлю ними без отримання окремої ліцензії;

- передбачити відповідальність за перевищення граничного обсягу реалізації спиртних напоїв, встановленого для малих виробників дистилятів.

На сьогодні умови і вартість отримання дозвільних документів однакові як для великих компаній, так і для невеликих виробників, що стримує розвиток малого та середнього бізнесу.

Цей проект Закону підготовлено на запит бізнесу та є продуктом співпраці з крафтовими виробниками дистилятів та спиртних напоїв.

Ухвалення цього проекту Закону дозволить створити правове поле для функціонування ринку дистилятів та спиртних напоїв із урахуванням європейських практик, сприятиме детінізації та розвитку малого підприємництва у цій сфері, а також стимулюватиме переробку сільськогосподарської продукції та створення доданої вартості в Україні.