Новости

Продажа основных средств юридическим лицом — плательщиком единого налога: как определяется объект налогообложения?

23.10.2020 / 09:45

Головне управління ДПС у Київській області інформує, що у разі продажу основних засобів юридичними особами  — платниками єдиного податку дохід від продажу визначається як сума коштів, отриманих від продажу таких основних засобів — п. 292.2 ст. 292 Податкового кодексу України (далі  — ПКУ).

Якщо основні засоби продані після їх використання протягом 12 календарних місяців з дня введення в експлуатацію, дохід визначається як різниця між сумою коштів, отриманою від продажу таких основних засобів, та їх залишковою балансовою вартістю, що склалася на день продажу.

Таким чином, для визначення доходу від продажу основних засобів, однією із складових є сума коштів, отримана від продажу таких основних засобів, яка визначається згідно з договором продажу основних засобів. Нормами ПКУ не передбачено обов’язкової умови юридичним особам - платникам єдиного податку здійснювати продаж основних засобів за ціною не нижчою від їх оціночної вартості.

Нагадуємо, що продаж (реалізація) товарів — це будь-які операції, які здійснюються згідно з договорами купівлі-продажу, міни, поставки та іншими господарськими, цивільно-правовими договорами, які передбачають передачу прав власності на такі товари за плату або компенсацію незалежно від строків її надання, а також операції з безоплатного надання товарів — пп. 14.1.202 п. 14.1 ст. 14 ПКУ.