Новости

Льгота по уплате земельного налога: можно ли ею воспользоваться, если физическое лицо вовремя не уведомило ГНС?

22.10.2020 / 18:00

На численні запитання громадян — платників податків щодо застосування пільг під час сплати земельного податку спеціалісти управління податкового адміністрування Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі інформують про таке.

Перелік фізичних осіб, які можуть скористатися пільгою зі сплати за землю, наведено у ст. 281 Податкового кодексу України. Громадянин, який має право на пільги зі сплати земельного податку, подає до контролюючого органу за місцем знаходження земельної ділянки (ділянок) заяву довільної форми про застосування пільги та документи, що посвідчують її право на пільгу (посвідчення особи з інвалідністю першої або другої групи, пенсійне посвідчення (за віком) тощо). Подати заяву для застосування пільги із земельного податку необхідно до 1 травня.

Якщо громадянин спізнився і подав заяву пізніше, то пільга із земельного податку почне застосовуватися з наступного податкового (звітного) року. Тобто:

після 1 травня поточного року — якщо станом на 1 січня поточного року фізична особа має у власності одну земельну ділянку або декілька;

після завершення 30 календарних днів з дня набуття права на пільгу та/або права власності — якщо право на пільгу у фізичної особи виникає протягом календарного року та/або фізична особа, набуває право власності на земельну ділянку/земельні ділянки.