Новости

Итоги недели

23.10.2020 / 11:21

Огляд підготувала Юлія ГАНИЧ, консультант з питань оподаткування

Олексій ЛЮБЧЕНКО: при заявці в 96 млрд грн відшкодовано 104,3 млрд грн

ДПС почала скорочувати накопичені на 01.01.2020 р. залишки невідшкодованого ПДВ. За підсумками січня — вересня цього року при заявці 96 млрд грн було відшкодовано 104,3 млрд грн ПДВ. Таких результатів ще не було. Про це заявив Голова ДПС Олексій Любченко. 

«Тобто ми ще й віддаємо борги», — наголосив Олексій Любченко.

З його слів, починають оживати окремі «вічні» галузі — торговельна, харчова та легка промисловість. Показники зростають ще й тому, що порушникам не вдається легалізувати контрабанду, а отже, у «білого» бізнесу нечесної конкуренції та тиску менше.

«Коли ми вперше зустрічалися весною з журналістами, я чітко зафіксував: «мінус» 44 млрд грн — вся країна не виконувала загальний фонд держбюджету. А на 1 жовтня вже залишалося «мінус» 10 млрд грн. У цьому місяці ми перекриємо ще мінімум 5 млрд грн, і за січень — жовтень 2020 року виконання загального фонду держбюджету очікується на рівні 108,5 %, або плюс майже 33 млрд грн. І якщо всі інші адміністратори доходів бюджету вийдуть на «нуль», то залишиться на дві місяці перекрити 5 млрд грн. Це цілком реально, і уряду доведеться думати не про адміністрування внутрішніх податків, а винятково про керування держборгом», — переконаний Олексій Любченко.

План протидії BEPS: Мінфін розробляє нормативну базу під Закон № 466  

До кінця поточного року Мінфін обіцяє затвердити всі необхідні нормативно-правові акти для впровадження кроків Плану протидії BEPS. Планується розробка більш ніж 10 підзаконних нормативно-правових актів, над якими наразі триває робота спільно з ДПС.

З ключовими аспектами для України Плану протидії BEPS та строками провадження можна ознайомитись тут.

Звернення платників податків та прийом громадян в ДПС: з 16 жовтня набрав чинності відповідний Порядок

З 16 жовтня набрав чинності Порядок розгляду звернень та організації особистого прийому громадян у Державній податковій службі України та її територіальних органах, затверджений наказом Мінфіну від 15.06.2020 р. № 297. Документ визначає:

  • порядок приймання, попереднього опрацювання та реєстрації вхідних документів за зверненнями громадян та надсилання вихідних документів заявникам, оформлення реквізитів вихідного документа; 
  • порядок та строки розгляду звернень громадян; 
  • порядок організації особистого прийому громадян. 

Визначено, що розгляду підлягають письмові звернення громадян, у яких зазначено прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги. 

Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками) із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну поштову адресу, на яку заявнику може бути надіслано відповідь або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування кваліфікованого електронного підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається. Натомість електронне звернення, надіслане без використання кваліфікованого електронного підпису, повинно мати вигляд сканкопії звернення з підписом заявника із зазначенням дати. 

Анонімні звернення розгляду не підлягають. Виняток передбачено лише для повідомлень про корупцію.  

Доступ к материалу ограничен и доступен подписчикам после авторизации
Подпишитесь на журнал и Вы получите доступ ко всем публикациям печатного издания