Новости

Работодатель уплачивает за работников налоги: как они могут это проверить?

30.10.2020 / 11:00

Головне управління ДПС у Миколаївській області повідомляє, що в Електронному кабінеті фізична особа – платник податків може в електронному вигляді сформувати запит та отримати відомості з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків (далі – ДРФО – платників податків) про суми виплачених доходів та утриманих податків. У такий спосіб працівник може перевірити сплату податків за нього роботодавцем.

Для цього фізичній особі з використанням електронного цифрового підпису необхідно:

  • зайти на сайт Електронного кабінету, за посиланням http://cabinet.tax.gov.ua;
  • увійти в особистий кабінет (віконце у верхньому куті праворуч);
  • ідентифікувати себе через електронний особистий ключ;
  • активувати меню «Заяви, запити для отримання інформації» та активувати строку – «Запит про суми виплачених доходів та утриманих податків з ДРФО  платників податків для заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи/декларації про майно і витрати осіб, які звернулись за призначенням житлових субсидій»;
  • заповнити запит, підписати (електронним особистим ключем) та надіслати.

Звертаємо увагу, що відомості про суми отриманих доходів та суми сплачених податків у електронному вигляді надаються за останні три роки (по квартально), відомості за останній звітний період (квартал) надаються через 60 днів після його закінчення.

Нагадуємо, що Державна податкова служба України випустила серію відеоуроків щодо правильного користування електронними сервісами. Перглянути відеоурок щодо оформлення запит на отримання відомостей з ДРФО про суми/джерела виплачених доходів та утриманих податків можна за посиланнями:

https://www.tax.gov.ua/media-tsentr/videogalereya/videouroki/6067.html

https://www.facebook.com/TaxUkraine/videos/284290552557638/