Новости

Предотвращение коррупции: депутаты предлагают признать ничтожным скандальное решение Конституционного Суда

02.11.2020 / 09:50

29 жовтня у Верховній Раді за № 4288 зареєстровано проект Закону України «Про відновлення суспільної довіри до конституційного судочинства».

Нагадаємо, що 27.10.2020 р. Конституційний Суд України ухвалив Рішення у справі за конституційним поданням 47 народних депутатів України щодо визнання неконституційними окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» та Кримінального кодексу України.

Відповідно до частини першої статті 8 Конституції України в Україні визнається та діє принцип верховенства права. Однією зі складових принципу верховенства права визначається заборона свавілля, проявами якого є ухвалення суттєво несправедливих, необґрунтованих, нерозумних чи деспотичних рішень.

При ухваленні Рішення Конституційного Суду України у справі  № 1-24/2020(393/20)за конституційним поданням 47 народних депутатів України не було наведено належного обґрунтування вказаного Рішення. Крім того, таке Рішення істотно виходить за межі конституційного подання, за яким було визнано неконституційними відповідні положення. Конституційний Суд України шляхом маніпуляцій вдався до ухвалення Рішення № 13-р/2020 у справі № 1-24/2020(393/20).

Відтак існує необхідність забезпечити збереження європейського та євроатлантичного вибору українського суспільства, дотримання принципу верховенства права конституційними органами, усунути загрозу для національної безпеки України та забезпечити дотримання принципу верховенства права, встановленого Конституцією України.

Тому з метою забезпечення дотримання конституційного ладу в Україні та недопущення узурпації влади суддями Конституційного Суду України, проектом Закону пропонується:

1) визнати неправосудним (нікчемним) Рішення Конституційного Суду України № 13-р/2020 у справі № 1-24/2020(393/20) як таке, що прийняте у приватних інтересах суддів Конституційного Суду України, є свавільним та необґрунтованим, суперечить принципу верховенства права та заперечує європейський та євроатлантичний вибір Українського народу;

2) забезпечити безперервність дії норм Кримінального кодексу України, Закону України «Про запобігання корупції» незалежно від ухвалення Рішення Конституційного Суду України від 27 жовтня 2020 року № 13-р/2020 у справі № 1-24/2020(393/20);

3) припинити повноваженняскладу Конституційного Суду України, що діяв у приватних інтересах та всупереч інтересам народу, який є носієм влади та єдиним джерелом суверенітету;

4) забезпечити добір та призначення суддів Конституційного Суду України у порядку, встановленому Конституцією України та Законом України «Про Конституційний Суд України».

 

Читайте також: «Боротьба» з корупцією: НАЗК закриває доступ до Реєстру декларацій на виконання рішення КСУ