Новости

Недвижимое имущество внесено в уставный капитал: кто уплачивает налог на недвижимое имущество?

05.11.2020 / 14:10

Головне управління ДПС у Львівській області роз’яснює.

Товариство повідомило, що має у власності будівлі промисловості, які частково здає в оренду іншому товариству та запитує про те хто буде сплачувати податок на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки в разі внесення наданої частини нерухомого майна як внесок в статутний капітал до іншого товариства.

Відповідно до підпункту 266.1.1 пункту 266.1 статті 266 Податкового кодексу України платниками податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості.

Права власності підлягають державній реєстрації (п. 1 ст. 4 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», далі – Закон).

Враховуючи викладене, обов’язок декларування та сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки покладається на власника об’єкта нерухомого майна, незалежно від того чи нерухоме майно вноситься в статутний капітал іншого товариства, здається в оренду чи користування.