Новости

Судебная практика: ФЛП имело право в периоды, в которых не получало доход, не начислять ЕСВ даже в размере минимального страхового взноса

10.11.2020 / 09:00

Верховний Суд дійшов висновку, що ФОП (крім фізичних осіб — підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування), у яких базою нарахування єдиного внеску є сума доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає оподаткуванню ПДФО та якими у звітному році або окремому місяці звітного року не було отримано дохід (прибуток), надано право, у разі необхідності, самостійно визначити базу нарахування ЄСВ. Тобто такі платники, за бажанням, у році або окремому місяці року, де не було ними отримано дохід, (прибуток) можуть самостійно, у разі необхідності, визначити базу нарахування єдиного внеску. У такому випадку сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску та більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску.

Враховуючи зазначене, оскільки позивач перебуває на загальній системі оподаткування, він мав право у періоди, в яких не отримував дохід (прибуток), не нараховувати єдиний внесок навіть у розмірі мінімального страхового внеску.

З огляду на вищевикладене суд апеляційної інстанції обґрунтовано дійшов висновку про безпідставність всієї суми недоїмки зі сплати єдиного внеску.

/постанова ВС від 03.09.2020 р. у справі № 816/188/17/