Новости

Стипендии: какая сумма не подлежит налогообложению?

10.11.2020 / 15:30

Головне управління ДПС у Миколаївській області повідомляє, що відповідно до підпункту 165.1.26 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) не включається до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу сума стипендії (включаючи суму її індексації, нараховану відповідно до закону), яка виплачується учню, студенту, курсанту військових навчальних закладів, ординатору, аспіранту або ад’юнкту, але не вище ніж сума, визначена в абзаці першому підпункту 169.4.1 ПКУ, яка дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень.

Відповідно у 2020 році, сума стипендії, яка не підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб у 2020 році, дорівнює 2 940 грн (2 102 грн х 1,4).

Звертаємо увагу, що сума перевищення підлягає оподаткуванню ПДФО під час нарахування (виплати) стипендії за ставкою, визначеною пунктом 167.1 ПКУ, а саме – 18 %.