Новости

Аренда имущества: подлежит ли налогообложению военным сбором сумма арендной платы?

11.11.2020 / 17:00

Головне управління ДПС у Полтавській області повідомляє.

Відповідно до статей 759, 762 Цивільного кодексу України із змінами та доповненнями за договором найму (оренди), наймодавець передає або зобов’язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк, за користування якого з наймача справляється плата, розмір якої встановлюється договором найму.

Згідно з підпункту 1.2 пункту 161 розділу XX Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами і доповненнями (далі — ПКУ) об’єктом оподаткування збором є доходи, визначені статтею 163 ПКУ.

Так, пунктом 163.1 статті 163 ПКУ передбачено, що об’єктом оподаткування резидента є, зокрема, загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід.

До загального місячного (річного) доходу платника податку, включаються, зокрема, суми винагород та інших виплат, нарахованих (виплачених) платнику податку відповідно до умов цивільно-правового договору (підпункт 164.2.2 пункту 164.2 статті 164 ПКУ) та дохід від надання майна в лізинг, оренду або суборенду (строкове володіння та/або користування), визначений у порядку, встановленому пунктом 170.1 статті 170 ПКУ (підпункт 164.2.5 пункту 164.2 статті 164 ПКУ).

Ставка збору становить 1,5 % від об’єкта оподаткування, визначеного підпунктом 1.2 пункту 161 розділу XX ПКУ.

Таким чином, сума орендної плати, що виплачується за договором оренди рухомого (нерухомого) майна підлягає оподаткуванню військовим збором на загальних підставах.