Новости

Форма № 1ДФ: отражать ли вклад в уставный капитал?

13.11.2020 / 14:00

Офіс великих платників податків ДПС нагадує, що сума майнового та немайнового внеску платника податку - фізичної особи до статутного капіталу юридичної особи - резидента не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податків, тобто не оподатковується податком на доходи фізичних осіб і військовим збором.

Разом з тим юридична особа як податковий агент відображає суму зазначеного внеску у податковому розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також сум утриманого з них податку (ф. №1ДФ).

Порядок заповнення та подання податковими агентами податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (далі - податковий розрахунок за ф.№1ДФ) затверджено наказом Мінфіну від 13.01.2015 р. № 4 (далі - Порядок).

Згідно з Довідником ознак доходів, наведеним у додатку до Порядку, сума майнового та немайнового внеску платника податку до статутного фонду юридичної особи - емітента корпоративних прав в обмін на такі корпоративні права, відображається податковим агентом у податковому розрахунку за ф. 1ДФ під ознакою доходу «178».