Новости

Павел Рябикин — новый Председатель Государственной таможенной службы Украины

19.11.2020 / 13:40

Кабмін призначив Павла Рябікіна Головою Держмитслужби. Він був визнаний переможцем конкурсу на вакантну посаду 28 жовтня. З того часу тривала спеціальна перевірка, за успішними результатами якої Уряд отримав право затвердити нового керівника. Євгеній Єнтіс, який був в. о. Голови Держмитслужби з 22 жовтня, повертається на посаду заступника голови Держмитслужби з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації. 

Новий голова Держмитслужби має продовжити роботу над реформою й довести її до кінця, – про це заявив заступник міністра фінансів Юрій Драганчук. «Проблемних моментів реалізації реформи Держмитслужби зараз немає. Всі законодавчі акти, які потрібні для утворення Митниці у форматі єдиної юридичної особи, вже прийняті. 1 січня 2021 року Митниця вже має повнофункціонально працювати як єдина юрособа», –  пояснив він.

При утворенні єдиної юридичної особи Держмитслужби, вважає Драганчук, «не може бути такого, щоб просто взяли й перевели всіх у нову юридичну особу. Це вже буде не реформа». Тому тестування митників відбуватиметься за трьома параметрами. «Перший – тестування знань митного й антикорупційного законодавства. Другий – тестування загальних здібностей. Третій – це благонадійність, як властивість несхильності до корупції».

«Всі три тести кожен співробітник має пройти за день. Й вже за результатами тестів, згідно критеріїв, що будуть розроблені, й на основі діючого законодавства керівництво буде приймати рішення, кого переводити у нову структуру», пояснює Драганчук.

Комплексна антикорупційна перевірки митників відбудеться згодом, після ухвалення змін до Митного кодексу України та низки законодавчих автів. «В Україні біля 12 тисяч митників. Це буде перевірка по всіх реєстрах, уповноважені органи будуть збирати досьє на кожну людину. Після того, як вони повністю закінчать цей процес, матеріали передадуть спеціальній комісії, котра вже буде проводить бесіду з кожним митником й на підставі цього робити висновки й давати рекомендації. На це потрібен час. Процес перевірки буде довгим, ми не можемо відкладати реформу в очікуванні її завершення», - вважає заступник міністра фінансів.