Новости

Банкротство: Правительство согласовало изменения к профильному Кодексу

20.11.2020 / 09:30

Про це повідомила заступниця Міністра юстиції Валерія Коломієць. Кодекс України з процедур банкрутства набрав чинності 21 квітня минулого року.

«Кодекс містить раціональні новели, що оптимізують процедуру банкрутства та закривають наявні законодавчі прогалини. Крім того, цим документом врегульовано принципово нову для України процедуру відновлення платоспроможності фізичних осіб», – розповіла заступниця Міністра юстиції.

Разом із тим під час розробки нормативно-правових актів, необхідних для впровадження Кодексу в дію, та практичного застосування його положень виявлено низку технічних неузгодженостей, недоліків та суперечностей, що потребують усунення.

З огляду на це, метою і завданням проєкту Закону, який було погоджено Урядом, є усунення технічних неузгодженостей та недоліків, врегулювання суперечливих питань та узгодження деяких положень Кодексу між собою.

«Внесення змін, запропонованих проєктом Закону, усуне протиріччя між чинними положеннями Кодексу та забезпечить єдиний підхід в їх розумінні та застосуванні, а також дозволить усунути перепони, які унеможливлювали застосування цього Кодексу на практиці. Приведення чинного законодавства до сучасних реалій та світових тенденцій має позитивно відобразитись на економіці та інвестиційному кліматі в державі», – наголосила Валерія Коломієць.