Новости

Сергей Солодченко: «Основная моя позиция — сохранить личный состав и функции налоговой милиции до момента создания Бюро экономической безопасности»

24.11.2020 / 18:00

Про це на Форумі TAX&BUSINESS TALKS-2020 A2B FORUM розповів виконуючий обов’язки Голови Державної фіскальної служби України.

«Я працював слідчим, потім звільнився і декілька років працював адвокатом. Це був позитивний досвід, адже у мене була практична можливість подивитись на дії своїх колег з погляду адвокатського середовища. Мені багато чого не сподобалось в тодішніх підходах та принципах роботи податкової міліції. Тому, повернувшись на службу, я намагаюсь змінити та головне – намагаюсь вкласти в розуміння очолюваного мною державного правового органу, що він має працювати так, як цього вимагає суспільство», – розповів Сергій Солодченко.

Крім того, очільник ДФС висловив сподівання, що напрацьований протягом останній років позитивний досвід діяльності податкової міліції перейде до новоствореного органу з протидії економічній злочинності. Також, він запевнив у готовності передачі до новоствореного органу всіх функцій, які наразі виконує податкова міліція, та кримінальних проваджень, залишок яких поступово зменшується.

«Основна моя позиція – зберегти особовий склад та функції податкової міліції до моменту створення Бюро економічної безпеки. Важливо, щоб після ліквідації податкової міліції, не відбулось різких негативних змін у взаємовідносинах з бізнесом, – зазначив Сергій Солодченко. – Якщо, наприклад, в грудні приймуть закон про створення БЕБ, особовий склад податкової міліції буде попереджений про звільнення. Далі почнеться процедура передачі кримінальних проваджень. Розуміючи перспективу створення нового органу та ліквідацію податкової міліції, ми поступово зменшуємо кількість кримінальних проваджень, які знаходяться у залишку. Раніше їх було приблизно 3,5 тисяч. Зараз – трохи більше 2 тисяч».

В ході дискусії про доцільність створення нового органу з протидії економічним злочинам, керівник ДФС запевнив про підтримку ініціативи щодо створення Бюро економічної безпеки (БЕБ) та нагадав про певні практичні аспекти, які не враховані в законопроекті.

«Цілком підтримую ініціативу щодо створення Бюро економічної безпеки, але розумію, що в законопроекті не врахована його практична реалізація. Мова йде й про будівлю, в якій буде розміщено БЕБ, й про необхідну матеріально-технічну базу, й про дозволи на провадження секретної діяльності, використання озброєння, роботу чергових частин тощо», – зазначив очільник ДФС України.