Новости

Сергей Солодченко: «Ряд введенных мной запретов для работников налоговой милиции призван избавиться понятия «давление на бизнес»

25.11.2020 / 17:00

Про це під час Форуму TAX&BUSINESS TALKS-2020 A2B FORUM розповів виконуючий обов’язки Голови Державної фіскальної служби України.

За його словами, після повернення на службу з адвокатської діяльності він впровадив ряд обмежень для працівників податкової міліції при проведенні ними слідчих дій.

«Існує низка ініційованих мною обмежень, які дозволяють знизити можливість маніпулювань при проведенні слідчих дій, які раніше мали місце. Це дозволяє працівникам ДФС не лише здійснювати діяльність в межах законодавчого поля, але й не виходити за межі службової етики», – зазначив Сергій Солодченко.

За його словами, зараз діють такі обмеження, як заборона «фізичного» вилучення товарно-матеріальних цінностей, коли, за результатами слідчих дій, вилучене майно фактично залишається на відповідальному зберіганні на території цього ж підприємства. Це дозволяє суб’єкту господарювання не перейматись ризиками минулих років – можливого розкрадання товарів та неможливості його повернення.

Наступне обмеження – заборона вилучати жорсткі диски. «Наразі ми відійшли від цієї практики. Якщо в ході розслідування кримінального провадження виникає необхідність в інформації, що знаходиться на жорсткому диску, то співробітники податкової міліції зобов’язанні, якщо є потреба, скопіювати цю інформацію на свій власний жорсткий диск, не вилучаючи комп’ютерну техніку. Раніше вилучення жорстких дисків могло призводити до зупинки діяльності підприємства, адже на них зберігається інформація про клієнтів, бази даних тощо. Зараз наявність зазначеного обмеження дозволяє підприємству працювати та сплачувати податки», – розповів в.о. Голови ДФС.

Також, на сьогодні існує службове обмеження для працівників податкової міліції щодо арешту рахунків. «У підприємства, яке не має фінансового боргу перед державою, ніхто не арештовує рахунки. Раніше це була можливість для певної корупційної складової. Ми її прибрали», – запевнив керівник фіскальної служби.

З поміж іншого, Сергій Солодченко поінформував і про запроваджені обмеження діяльності працівників відомства на території митниць. «Раніше існувала така проблема, на яку неодноразово вказували адвокати – проблема «догляду» працівниками податкової міліції контейнерів. Ми її виявили та впровадили в життя заборону щодо здійснення процесуальних дій на території митниць з метою догляду будь-яких товарів, не пов’язаних із розслідуванням кримінальних проваджень. Зараз ці дії проводяться виключно за наявності рішення суду», – розповів очільник відомства.

Існують й інші обмеження, серед яких – обмеження щодо виклику людей на допит. Наразі, щоб не зупиняти роботу підприємства, слідчому заборонено викликати одночасно більшість колективу на допит. Слідчий зобов’язаний планувати свою діяльність.

«Треба розуміти, що ці обмеження є відповіддю на накопичений роками негативний досвід взаємодії податкової міліції з бізнесом. Наразі ситуація змінюється в кращий бік. Про це також вказує і значне зменшення скарг бізнесу на дії податкової міліції, які надходять до Ради бізнес-омбудсмена. Переконаний, що цю нову філософію ставлення до бізнесу треба перевести в новостворену службу, коли вона запрацює», – підкреслив Сергій Солодченко.

 

Читайте також: Сергій Солодченко: «Основна моя позиція — зберегти особовий склад та функції податкової міліції до моменту створення Бюро економічної безпеки»