Новости

Получение лицензии на хранение горючего: законодательство не требует наличия у регистрационных данных плательщика определенных КВЭД

26.11.2020 / 13:00

ГУ ДПС у Дніпропетровській області нагадує, що порядок видачі та анулювання ліцензій, зокрема, на зберігання пального врегульовано нормами Закону України від 19.12.95 р. № 481/95-BP «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» зі змінами і доповненнями (далі — Закон № 481). 

Ліцензія на зберігання пального видається за заявою суб’єкта господарювання (у тому числі іноземного суб’єкта господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво), до якої, зокрема, додається документ, що підтверджує внесення річної плати за ліцензію. 

У заяві зазначається вид господарської діяльності, на провадження якого суб’єкт господарювання (у тому числі іноземний суб’єкт господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) має намір отримати ліцензію (зокрема, оптова, роздрібна торгівля пальним або зберігання пального). 

Класифікація видів економічної діяльності (далі — КВЕД) затверджена наказом Держспоживстандарту України від 11.10.2010 р. № 457 із змінами та доповненнями (далі — наказ № 457). 

Відповідно до розділу 1 наказу № 457 КВЕД — це статистичний інструмент для впорядкування економічної інформації. Код виду діяльності не створює прав чи обов’язків для підприємств та організацій, не спричиняє жодних правових наслідків. 

Будь-яке використання КВЕД не для статистичних потреб (адміністративних або нормативних) здійснюють самі користувачі за власними правилами, відповідаючи за це та належно пояснюючи таке використання. 

Відповідно до частини першої ст. 19 ГКУ від 16.01.2003 р. № 436-IV зі змінами та доповненнями суб’єкти господарювання мають право без обмежень самостійно здійснювати господарську діяльність, що не суперечить законодавству. 

Водночас види економічної діяльності на основі КВЕД є обов’язковими для: 

зазначення їх у заяві про обрання або перехід на спрощену систему оподаткування у разі обрання суб’єктом господарювання першої — третьої групи платника єдиного податку (пп. 5 п. 298.3 ст. 298 ПКУ); 

визначення класу професійного ризику виробництва за видами економічної діяльності (п. 3 Порядку визначення класу професійного ризику виробництва за видами економічної діяльності, затвердженого постановою КМУ від 08.02.2012 р. № 237) тощо. 

При цьому Законом № 481 не встановлено вимоги щодо наявності в реєстраційних даних суб’єкта господарювання певних КВЕД для отримання ліцензії на зберігання пального