Новости

Александр Туру: «Наличие налогового долга является основанием для внесения имущества должника в налоговый залог»

27.11.2020 / 15:40

«Тимчасовим примусовим заходом забезпечення сплати платником податків грошового зобов'язання та пені, не сплачених таким платником у строк, визначений Податковим кодексом України є податкова застава. Право на її застосування поширюється на будь-яке майно платника, яке перебуває у його власності в день виникнення такого права і вартість якого відповідає сумі податкового боргу платника, а також на інше майно, на яке платник податків набуде прав власності у майбутньому»,повідомив заступник начальника Головного управління ДПС у м. Києві Олександр Туру.

Так, наявність податкового боргу є підставою для внесення майна боржника до податкової застави та реєстрації її у відповідному державному реєстрі обтяжень рухомого та нерухомого майна.

«Кожен платник самостійно може дізнатися про наявність податкового боргу. Це можна зробити дистанційно за допомогою сервісу «Електронний кабінет» (http://cabinet.tax.gov.ua) чи сервісу «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера» (https://tax.gov.ua/businesspartner) або ж відвідати Центр обслуговування платників податків за місцем реєстрації, здійснивши там звіряння розрахунків», – зазначив заступник начальника.

Зокрема, майно платника податків звільняється з податкової застави з дня: отримання контролюючим органом підтвердження повного погашення суми податкового боргу в установленому законодавством порядку, визнання податкового боргу безнадійним, набрання законної сили відповідним рішенням суду про припинення податкової застави у межах процедур, визначених законодавством з питань банкрутства, отримання платником податків рішення відповідного органу про визнання протиправними та/або скасування раніше прийнятих рішень щодо нарахування суми грошового зобов'язання або його частини (пені та штрафних санкцій) внаслідок проведення процедури адміністративного або судового оскарження.

«Підставою для звільнення майна платника податків з податкової застави та її виключення з відповідних державних реєстрів є відповідний документ, що засвідчує закінчення будь-якої з вищезазначених подій», – зауважив Олександр Туру.