Новости

Наследие от родного брата: необходимо ли декларировать и уплачивать НДФЛ?

30.11.2020 / 10:40

Спеціалісти Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі звертають увагу, що за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб оподатковуються об’єкти спадщини (дарування), що успадковуються членами сім’ї спадкодавця першого та другого ступенів споріднення.

Податковим кодексом України визначено, що членами сім’ї фізичної  особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, її чоловік або дружина, діти такої фізичної особи, у тому числі усиновлені. Членами сім’ї фізичної особи другого ступеня споріднення вважаються рідні брати та сестри, баба та дід зі сторони матері та батька, онуки (пп. 14.1.264 ст. 264 Податкового кодексу).

Отриманий дохід у вигляді спадщини від рідного брата оподатковується за нульовою ставкою, щорічну декларацію про майновий стан і доходи подавати не потрібно (п. 179.2 ст. 179 Податкового кодексу).