Новости

Сроки уплаты налогов из-за карантина нарушены: будут ли штрафные санкции?

01.12.2020 / 09:45

Чи застосовуються штрафні санкції, передбачені п. 126.1 ст. 126 Податкового кодексу України, за несплату або несвоєчасну сплату узгодженої суми грошових зобов’язань (крім єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування), за податкові (звітні) періоди 2020 року (у т. ч. за 2019 рік), якщо строк сплати такої суми припадає на період проведення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)?

До платників податків (крім єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування), які за податкові (звітні) періоди 2020 року та за 2019 рік порушили строк сплати узгодженої суми грошового зобов’язання, визначений ст. 57 ПКУ, якщо граничний строк сплати припадає на період з 01 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19)), але при цьому сплатили узгоджену суму грошового зобов’язання протягом періоду проведення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), штрафні санкції, передбачені п. 126.1 ст. 126 ПКУ, не застосовується.

Проте, незастосування штрафних санкцій на період проведення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), не поширюється на випадки порушення строків сплати узгодженої суми грошового зобов’язання з податку на додану вартість, акцизного податку, рентної плати.

ЗІР, категорія 132.01