Новости

Подготовка к занятиям: как работающий студент может реализовать свое право на свободный и оплачиваемый от работы день?

04.12.2020 / 14:40

ГУ Держпраці у Миколаївській області відповіло, що працівникам, які навчаються на останніх курсах вищих навчальних закладів, протягом десяти учбових місяців перед початком виконання дипломного проєкту (роботи) або складання державних іспитів надається щотижнево при шестиденному робочому тижні один вільний від роботи день для підготовки до занять з оплатою його в розмірі 50 відсотків одержуваної заробітної плати, але не нижче мінімального розміру заробітної плати (ч. 1 ст. 218 КЗпП України).

Відповідно до ч. 2 ст. 218 КЗпП України при п’ятиденному робочому тижні кількість вільних від роботи днів змінюється залежно від тривалості робочої зміни за умови збереження загальної кількості вільних від роботи годин.

Вочевидь, не лише при п’ятиденному робочому тижні, але й при підсумованому обліку робочого часу, за яким працює студент, він має право на вільний від роботи день для підготовки до занять з оплатою його в розмірі 50 відсотків одержуваної заробітної плати, але не нижче мінімального розміру заробітної плати, але за умови, щоб загальна кількість робочих годин, протягом яких  звільняєтесь від роботи працюючий студент, залишалася незмінною.

Окремо  звертаємо увагу на те, що відповідно до ч. 3 ст. 218 КЗпП України протягом десяти навчальних місяців перед початком виконання дипломного проєкту (роботи) або складання державних іспитів працівникам, за їх бажанням,  може бути надано додатково ще один – два вільних від роботи дні на тиждень без збереження заробітної плати.