Новости

Форма Отчета о КО изменится: Минфин обнародовал соответствующий приказ

07.12.2020 / 12:30

Мінфін на своєму сайті оприлюднив проект власного наказу «Про внесення змін до форми та Порядку складання Звіту про контрольовані операції». Проект наказу розроблений з метою приведення у відповідність до Закону України від 16.01.2020 р. № 466-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» (далі – Закон № 466) та відповідно до пп. 39.4.2.1 ст. 39 ПКУ.

Так, проєктом наказу пропонується внести зміни до форми та Порядку складання Звіту про контрольовані операції. Зокрема, проект наказу враховує зміни та доповнення, внесені Законом № 466 до Кодексу щодо:

  • визначення терміну «пов’язані особи» (для цілей трансфертного ціноутворення), яким, зокрема, збільшено поріг пов'язаності з 20 до 25 відсотків та запроваджено нову категорію пов'язаних осіб – «утворення без статусу юридичної особи»;
  • особливостей застосування методів трансфертного ціноутворення для контрольованих операцій з сировинними товарами та використання переліку джерел інформації для отримання котирувальних цін для таких товарів; зазначення платниками податків використаних джерел інформації з метою забезпечення виконання вимог щодо обґрунтування в документації з трансфертного ціноутворення відповідності умов контрольованих операцій принципу «витягнутої руки»;
  • використання під час здійснення перевірок з питань дотримання принципу «витягнутої руки» тих самих джерел інформації, що їх використовував платник податків.

Проект наказу та аналіз його регуляторного впливу оприлюднені на офіційному вебсайті Міністерства фінансів України (https://www.mof.gov.ua/uk) у рубриці «Проекти регуляторних актів для обговорення/Проекти регуляторних актів для обговорення у 2020 р.» розділу «Законодавство». Зауваження та пропозиції до проекту наказу у письмовій та електронній формі надсилати на адреси: Міністерство фінансів України, вул. Грушевського, 12/2, м. Київ-8, 01008, е-mail: infomf@minfin.gov.ua., nhorieva@minfin.gov.ua та visoven@minfin.gov.ua. Державна регуляторна служба України, вул. Арсенальна, буд. 9/11, м. Київ, 01011, е-mail: inform@dkrp.gov.ua.