Новости

Работа по совместительству: обязан ли «совместитель» уведомлять работодателя об увольнении с основного места работы?

10.12.2020 / 12:20

Як відомо, працівник має право укладати трудовий договір на одному або одночасно на декількох підприємствах, в установах, організаціях, якщо інше не передбачене законодавством, колективним договором або угодою сторін (ст. 21 КЗпПУ).

Зазначена норма КЗпПУ дає право працівникам виконувати роботу на умовах сумісництва.

Як зазначає ГУ Держпраці у Хмельницькій області, законодавством про працю не встановлено:

  • обов'язку працівника щодо повідомлення роботодавця, де він працює за сумісництвом, про звільнення з основного місця роботи;
  • відповідальності роботодавця за неповідомлення його сумісником про звільнення з основного місця роботи.

У разі повідомлення роботодавця працівником-сумісником про звільнення з основного місця роботи, роботодавцю слід видати відповідні накази (розпорядження), які засвідчать наявність у працівника основного місця роботи.