Новости

COVID-19: как подать заявление для получения компенсации расходов, понесенных на оплату ЕСВ?

16.12.2020 / 14:00

Офіс великих платників податків ДПС повідомляє, що 10.12.2020 р. набрав чинності Закон України від 04.12.2020 № 1071-IX «Про соціальну підтримку застрахованих осіб та суб'єктів господарювання на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-Co V-2» (далі – Закон № 1071).

Суб’єкти господарювання мають право на отримання одноразової компенсації у разі якщо на 31.10.2020 їх основний вид економічної діяльності відносився до Переліку основних видів економічної діяльності, стосовно яких здійснюються обмежувальні протиепідемічні заходи, пов’язані із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), що призводять до тимчасової зупинки роботи суб’єктів господарювання, який визначається Кабінетом Міністрів України (п. 1 ст. 4 Закону № 1071).

Одноразова компенсація надається юридичним особам, підприємницька діяльність яких на дату набрання чинності Законом № 1071, за даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, не припинена (п. 4 ст. 4 Закону № 1071).

При цьому, одноразова компенсація суб’єктам господарювання не надається, якщо у суб’єкта господарювання на дату набрання чинності Законом № 1071 є заборгованість зі сплати єдиного внеску (абзац третій п. 3 ст. 4 Закону № 1071).

Для реалізації права на отримання одноразової компенсації суб’єкт господарювання має подати в електронному вигляді заяву до контролюючого органу за місцем обліку як платника єдиного внеску (п. 2 ст. 4 Закону № 1071).

Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, на підставі поданих заяв формує Реєстр набувачів одноразової компенсації суб’єктам господарювання (далі – Реєстр).

Порядок надання одноразової компенсації суб’єктам господарювання, форма заяви на отримання одноразової компенсації суб’єктам господарювання, порядок формування та ведення Реєстру встановлюються Кабінетом Міністрів України (п. 6 ст. 4 Закону № 1071).