Новости

Упрощенное таможенное декларирование товаров: Кабмин хочет унифицировать некоторые нормы Таможенного кодекса Украины с Таможенным кодексом ЕС

17.12.2020 / 09:45

16 грудня Кабмін схвалив проєкт Закону України «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо урегулювання процедури складання митних декларацій на товари, які підпадають під різні товарні підпозиції згідно з УКТЗЕД, відповідно до Митного кодексу Європейського Союзу» та передав його на розгляд Парламенту.

Підготовлені Мінфіном та Держмитслужбою зміни обумовлені необхідністю імплементації до національного законодавства положень Митного кодексу Європейського Союзу відповідно до Угоди про асоціацію у частині положень щодо процедури складання митних декларацій на товари, які підпадають під різні товарні підпозиції згідно з УКТЗЕД у межах однієї товарної позиції УКТЗЕД.

Змінами пропонується викласти у новій редакції ст. 267 та доповнити ст. 280 Митного кодексу України такими положеннями Митного кодексу ЄС:

- спрощене декларування партії товарів, які класифікуються в різних товарних підпозиціях згідно з УКТЗЕД (на рівні перших шести знаків) за одним кодом згідно з УКТЗЕД, за умови, що цьому коду відповідає найбільша ставка мита з товарної підпозиції УКТЗЕД;

- поширення спрощеного декларування партії товарів, які класифікуються в різних товарних підпозиціях УКТЗЕД, на експорт товарів;

- порядок перерахунку специфічної ставки мита в адвалорну для справляння мита за найбільшою ставкою з товарної підпозиції УКТЗЕД у межах однієї товарної позиції УКТЗЕД.

Міністерство фінансів продовжує цілеспрямовану політику щодо реформування митниці та імплементації положень Митного кодексу ЄС в українське законодавство.