Новости

Судебная практика: документы на перевозку ТМЦ с последствиями формирования НДС не являются обязательными при налогообложении операций по договору поставки или купли-продажи

21.12.2020 / 09:00

Колегія суддів погоджується, що посилання контролюючого органу на ненадання позивачем товарно-транспортних накладних як підставу для невизнання реальності господарських операцій суди обґрунтовано відхилили, оскільки документи на перевезення товарно-матеріальних цінностей з наслідками формування ПДВ не є обов’язковими при оподаткуванні операцій за договором поставки чи купівлі-продажу.

Ці документи є обов’язковими при оподаткуванні операцій за договорами саме перевезення. Натомість факт передання товару позивачеві та відповідно набуття права власності на нього підтверджується видатковими накладними (накладними), які наявні в матеріалах справи.

Крім того, обов’язок щодо перевезення товару був покладений саме на контрагентів. Відповідно неоформлення чи ненадання позивачу вантажовідправниками або перевізниками товарно-транспортних накладних не може свідчити про відсутність господарських операцій з поставки товару між позивачем та його контрагентами.

/Постанова ВС від 16.10.2020 р. у справі № 2а-3268/12/1370/