Новости

Подписание налоговой отчетности: обязательно ли с 07.11.2020 г. использовать исключительно КЭП и печать на защищенном носителе информации?

22.12.2020 / 12:20

Чи обов’язково з 07.11.2020 р. використовувати винятково КЕП та печатку на захищеному носії інформації для підписання податкової звітності?

До дня набрання чинності відповідними змінами до Закону України «Про електронні довірчі послуги» (далі — Закон № 2155), але не пізніше 31.12.2021 р., при підписанні податкової звітності використовувати кваліфікований електронний підпис та печатку на захищеному носії особистих ключів не обов’язково.

Але є винятки. Застосовувати винятково засоби КЕП чи печатки, які мають вбудовані апаратно-програмні засоби, що забезпечують захист записаних на них даних від несанкціонованого доступу, від безпосереднього ознайомлення із значенням параметрів особистих ключів та їх копіювання мають: органи державної влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації державної форми власності, державні реєстратори, нотаріуси та інші суб’єкти, уповноважені державою на здійснення функцій державного реєстратора для реалізації повноважень, спрямованих на набуття, зміну чи припинення прав та/або обов’язків фізичної або юридичної особи відповідно до закону.

Більш докладно про це тут.