Новости

Таможенная статистика: ІТ-команда Гостаможслужбы обновила сервис BI-аналитики

23.12.2020 / 14:00

У квітні поточного року Держмитслужба відкрила статистичні дані по товарообігу на порталі бізнес-аналітики bi.customs.gov.ua та запустила у тестовий режим 9 розділів інтерактивного порталу.

BI (Business Intelligence) — це сервіс збору та аналізу даних за заданими параметрами. Завдяки BI можна дізнатися про імпорт, експорт, сальдо товарообігу, обсяги оподатковуваного імпорту по кожній групі товарів та з будь-якою країною, розмір надходжень до держбюджету від Митниці, обсяги імпорту та експорту товарів у розрізах: країна, країна-походження, митниця тощо.

З моменту запуску порталу бізнес-аналітики ІТ-команда продовжувала працювати над його вдосконаленням та розширенням функціоналу. В результаті на сьогодні реалізовані наступні ключові зміни і доповнення:

  • Змінено логіку відображення діаграм, порівняння показників та інтерактивності на кількох сторінках сервісу: це дозволяє більш зручно і повно користуватись Головною сторінкою та вкладкою «Платежі».
  • Змінено відображення листа «Товарообіг» у розрізі УКТ ЗЕД.
  • Логіка пошуку відтепер спирається на AND-правило, незалежно від того, в якій частині знаходиться відповідь на запит.

Крім того, внесені нові дані і функції, зокрема: графік одночасного порівняння показників у листі «Товарообіг в розрізі» на вкладці «Порівняння», можливість вибору способу групування даних на діаграмах (Рік, Рік-Квартал, Рік-Місяць), показник «Вага нетто, кг», «Обсяг оподатковуваного імпорту, кг» та «Податкове навантаження на кг», можливість вибору зворотнього зв'язку на мобільних пристроях, переклади додаткових одиниць виміру.

Команда IT оптимізувала також наступні показники:

  • на сторінці «Рейтинги» на панель виведено можливість вибору кількості рядків топових позицій рейтингу для відображення;
  • стандартизовано «Показники» та «Виміри» на усіх листах ВІ;
  • відкориговані назви країн, відповідно до міжнародних змін, мови підказок та інтерфейсу.

Також до оновленого ВІ підготовлені роз'яснення про причини можливих розбіжностей даних митної статистики та даних в ВІ-системі, оновлено Qlik (платформу для BI-аналітики). Для зручності, посилання для переходу на ВІ винесено на першу сторінку веб-порталу митниці.

Робота над оптимізацією IT-сервісів Держмитслужби стала можливою за сприяння Проєкту Європейського Союзу EU4PFM.