Новости

Председатель ГФС Вадим Мельник: «Наша Служба должна стать главным правоохранительным органом, который будет отвечать за финансовую безопасность в государстве»

23.12.2020 / 13:40
Председатель ГФС Вадим Мельник: «Наша Служба должна стать главным правоохранительным органом, который будет отвечать за финансовую безопасность в государстве»

Перший заступник Міністра фінансів України Денис Улютін представив особовому складу Державної фіскальної служби новопризначеного керівника. За словами Улютіна, головне завдання керівника ДФС наразі — це зберегти професійні кадри, які мають забезпечити основну функцію — розкриття фінансових злочинів.

«Я сподіваюсь у тісній співпраці з ДПС, Держмитслужбою, ДФС та Мінфіном ми максимально переведемо бізнес у легальну площину та забезпечимо наповнення бюджету», — розповів Улютін.

Водночас, перший заступник міністра подякував Дмитру Сосиновичу за його роботу та висловив сподівання на його подальшу співпрацю з новим керівником.

В свою чергу, Вадим Мельник зазначив, що бачить потенціал Служби та вважає, що саме ДФС має стати високопрофесійним органом в системі міністерства фінансів щодо забезпечення, у межах компетенції, правоохоронної складової за основними напрямами відповідальності МФУ.

«Наша служба повинна стати головним правоохоронним органом, який буде відповідати за фінансову безпеку в державі. Я багато років займаюсь цим питанням, тому чітко усвідомлюю проблеми, які існують в Службі та виклики, що стоять перед нами. Це, в першу чергу, ліквідація незаконних схем, які дозволяють існувати тіньовій економіці. Також, на мій погляд, ми маємо активізувати роботу з налагодження взаємодії як всередині підрозділів, так і з іншими структурами, упорядкувати нормативну базу та покращити рівень забезпечення співробітників» — резюмував керівник ДФС у своєму виступі.

Вадим Мельник має понад 16 років досвіду фінансових розслідувань.

До 2013 року очолював управління розслідування особливо важливих справ. Працював у Міністерстві доходів та зборів.

У 2014 році призначений заступником начальника Головного слідчого управління фінрозслідувань ДФС, пізніше – очолив це управління.

З 2016 року займався викладацькою та науковою діяльністю.

Є співавтором:

  • концепції організації діяльності правоохоронного органу керованого аналітикою (на базі кримінального аналізу)
  • концепції нової інноваційної моделі державного управління фінансовою системою України.

Має науковий ступінь кандидата юридичних наук за спрямованістю забезпечення економічної безпеки держави.

В даний час працює над докторською дисертацією за темою щодо забезпечення економічної безпеки держави.

В якості експерта приймав участь у розробці концепції зі створення єдиного правоохоронного органу у сфері боротьби з економічними злочинами, яка лягла в основу законопроекту про створення Бюро економічної безпеки.