Новости

ИПК: еженедельный обзор консультаций ДПС

24.12.2020 / 11:20

Огляд підготувала Вікторія ГНАТЕНКО, консультант з бухгалтерського обліку та оподаткування

ПДВ

Визначення бази оподаткування імпортованих товарів

Підприємство здійснює діяльність з імпорту та оптового продажу товарів на митній території України та запитує, як при здійсненні таких операцій визначається база оподаткування ПДВ для нарахування податкових зобов’язань.

ДПС України пояснила, що базою оподаткування для товарів, що ввозяться на митну територію України, є договірна (контрактна) вартість, але не нижче митної вартості, з урахуванням мита та акцизного податку, що підлягають сплаті і включаються до ціни таких товарів, основних фондів. Відповідно платник податку включає до податкового кредиту суми ПДВ, сплачені у звязку з імпортом товарів, виходячи з їх митної вартості.

Водночас для операцій платника податку з постачання на митній території України таких товарів, раніше ввезених таким платником податку на митну територію України, база оподаткування визначається за загальним правилом виходячи з їх договірної вартості, але не нижче ціни придбання, без урахування величини митної вартості. Ціна придбання для імпортера — це ціна, зазначена в договорі на придбання товару (контрактна вартість).

/ІПК від 02.11.2020 р. № 4507/ІПК/99-00-05-06-02-06/

Контрагент помилково перерахував кошти на рахунок в СЕА ПДВ

Підприємство повідомило, що йому помилково перераховано кошти на рахунок в СЕА ПДВ його контрагентом. Підприємство запитує, як повернути такі кошти, а також як відобразити операції з отримання цих коштів на рахунок в СЕА ПДВ від контрагента в податковому обліку.

ДПС України пояснила, що перерахування зайво зарахованих коштів з рахунку в СЕА ПДВ на поточний рахунок платника може здійснюватися у разі, якщо таке зменшення загальної суми поповнення електронного рахунку (ΣПопРах) не призведе до формування від’ємного значення суми податку, визначеної відповідно до п. 2001.3 ст. 2001 ПКУ (ΣНакл).

У разі якщо зараховані кошти від покупця на рахунок платника податку за товари/послуги обліковуються як передоплата, то підприємство датою надходження таких коштів зобов’язано скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електрон­ного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений ПКУ термін.

/ІПК від 02.11.2020 р. № 4511/ІПК/99-00-04-01-03-06/

Доступ к материалу ограничен и доступен подписчикам после авторизации
Подпишитесь на журнал и Вы получите доступ ко всем публикациям печатного издания