Новости

Выявлены ошибки в налоговой отчетности, которые не привели к занижению налогового обязательства: предусмотрена ли административная ответственность?

30.12.2020 / 16:00

Чи передбачена адміністративна відповідальність, якщо в ході перевірки (документальної або камеральної) юридичної особи виявлено помилки у податковій звітності, які не призвели до заниження податкового зобов’язання?

ПКУ не передбачено фінансової відповідальності платників податків при виявленні помилок в податковій звітності, які не призвели до заниження податкових зобов’язань. Водночас ст. 1631 КпАП встановлено, що за порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку тягне за собою накладення штрафу у розмірі від 5 до 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Дії, передбачені частиною першою ст. 1631 КпАП, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за те саме порушення, — тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі від 10 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Отже, якщо під час перевірки (документальної або камеральної) юридичної особи контролюючим органом виявлено помилки у податковій звітності, які не призвели до заниження податкового зобов’язання, але є наданням недостовірної інформації чи перекрученням показників податкового обліку, то до такого платника може бути застосована адміністративна відповідальність за ст. 1631 КпАП.

Більш докладно про це тут.