Новости

Эльвира Прудникова: «Статус неприбыльности можно выбрать при государственной регистрации создания юридического лица»

31.12.2020 / 11:00

«Постановою Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2020 року № 1270 внесено зміни до Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру. Зазначені зміни передбачають, що під час державної реєстрації створення юридичної особи заявник має можливість без подання окремої заяви зазначити про включення його до Реєстру неприбуткових установ та організацій», – зауважила  Ельвіра Пруднікова, заступник начальника Головного управління ДПС у м. Києві.

Технічний адміністратор Єдиного державного реєстру в електронній формі передає до податкового органу відомості із заявою про державну реєстрацію створення юридичної особи про включення підприємства, установи, організації до Реєстру. На підставі відомостей із заяви в автоматичному режимі створюється електронна реєстраційна заява за формою 1-РН.

Також передбачено скорочення строку подачі реєстраційної заяви з позначкою «зміни» у зв’язку зі змінами в організаційно-правовій формі неприбуткової організації, внесенням змін до її установчих документів (або установчих документів організації вищого рівня, на підставі яких діє неприбуткова організація відповідно до закону). Так, заяву та копії документів подають протягом 10 календарних днів (було 30 к. д.) з дня державної реєстрації таких змін, а в разі, коли державна реєстрація змін не здійснюється, протягом 10 календарних днів (було 30 к. д.) з моменту виникнення зазначених обставин.

Ельвіра Пруднікова підкреслила, що з’явилися й нові форми:

  • витягу з Реєстру неприбуткових установ та організацій;
  • повідомлення про відсутність відомостей про платника у Реєстрі неприбуткових установ та організацій.

Постанова № 1270 набрала чинності 19 грудня 2020 року.