Новости

Предприятие-единщик выплачивает дивиденды: начислять ли авансовый взнос?

31.12.2020 / 11:40

Головне управління ДПС у Запорізькій області інформує.

Емітент корпоративних прав, який приймає рішення про виплату дивідендів своїм акціонерам (власникам), нараховує та вносить до бюджету авансовий внесок із податку на прибуток (крім випадків, згідно пп. 57.11.3 ст. 571 ПКУ).

Обов’язок з нарахування та сплати авансового внеску з податку на прибуток за ставкою 18% покладається на будь-якого емітента корпоративних прав (крім платників єдиного податку), що є резидентом, незалежно від того, чи користується такий емітент пільгами із сплати податку, передбаченими ПКУ, чи у вигляді застосування ставки податку іншої, ніж 18 % (п. 57.11.2 ст. 571 ПКУ).

Отже, для платників єдиного податку (третьої та четвертої групи) не визначено обов’язок з нарахування та сплати авансового внеску при виплаті дивідендів.

Тобто, платники єдиного податку (третьої та четвертої групи) не нараховують та не сплачують до бюджету авансові внески з податку на прибуток при виплаті дивідендів.

Нагадаємо, що така норма діє з 01.01.2018 р. (Закон України від 07.12.2017 р. № 2245-VIII).