Новости

Сергей Марченко: «Закон — один для всех. Если хотим быть цивилизованным государством, должны приучиться уплачивать налоги»

04.01.2021 / 15:40

Мінфін завжди виступав за розширення сфери застосування РРО. Успішне запровадження програмних РРО дозволяє звільнити підприємців як від додаткових фінансових, так і часових витрат. Обслуговування додатку безкоштовне — Податкова служба надала для цього всі інструменти. Про це заявив Міністр фінансів Сергій Марченко у великому підсумковому інтерв'ю ТСН.ua


«РРО – це не тільки підприємці. Це насамперед – споживачі, громадяни України, конкурентний бізнес... Адже вітчизняний виробник, який легально виробляє і збуває продукцію, потерпає від конкурента, який не обліковує таку саму продукцію і користується незаконною перевагою. Закон – один для всіх. Якщо хочемо бути цивілізованою державою, маємо привчитися сплачувати податки», зазначив Сергій Марченко.

Міністр також повідомив, що на сьогодні більше 4,5 тис підприємців вже обрали переваги безкоштовного програмного додатку та зареєстрували 58,4 тис. ПРРО, з допомогою яких фіскалізовано 103 млн чеків. В середньому це більше 1 млн фіскалізованих документів за добу. І з кожним днем їх кількість зростає. 

«Це – відповідь на питання, як маємо рухатися. Відкочувати назад цю історію  це слабке рішення»,  наголосив Сергій Марченко. 

Коментуючи питання про вплив чергового локдауну на бізнес, Міністр наголосив, що мова йде про певні обмеження для деяких видів бізнесу, КВЕДи яких чітко зафіксовані і за якими відбувається компенсація. 

«Держава підготувала компенсаційний пакет, аби згладити наслідки локдауну для галузей, що зазнають обмежень»,  сказав С. Марченко.

Відповідаючи на питання про концепцію ринку землі, Міністр зазначив, що ключова задача - зберегти вітчизняного виробника, дати поштовх вітчизняним с/г виробникам, малому та середньому бізнесу, фермерству. 

«Думаю, в цьому є запорука успіху. Закони розробили, вони вже в парламенті. Деякі з них пройшли перше читання і знаходяться на етапі другого. Є питання часу і необхідної кількості голосів, щоб ці проєкти були проголосовані»,  сказав він.