Новости

Программное обеспечение в пользовании: как оформить правоотношения между «дочкой»-резидентом и «материнкой»-нерезидентом?

19.01.2021 / 10:00

Податкові органи дедалі частіше починають звертати увагу на платників податків, які користуються програмним забезпеченням (ПЗ) своїх материнських компаній — нерезидентів. І тут потрібно розібратися, на яких умовах дочірня компанія — резидент може використовувати таке ПЗ і як правильно оформити правовідносини в такому разі.

За чинним законодавством комп’ютерна програма або ж програмне забезпечення є об’єктом авторського права та охороняється як літературний твір. Тому придбанням комп’ютерної програми (ПЗ) фактично є отримання певного обсягу прав щодо такої програми, визначених ліцензійною угодою.

Законодавство про інтелектуальну власність розділяє поняття авторських прав на твір (у цьому разі ПЗ) та прав на використання твору за його функціональним призначенням кінцевим користувачем.

Для того щоб мати змогу використовувати ПЗ за його функціональним призначенням, необхідно отримати відповідний дозвіл (повноваження) на це від особи, яка має відповідне виняткове право дозволяти використання твору, тобто необхідною умовою є наявність ліцензії від правовласника або ліцензійного договору, який укладено з правовласником. Материнська компанія має право призначити придбані ліцензії на ПЗ ...

Доступ к материалу ограничен и доступен подписчикам после авторизации
Подпишитесь на журнал и Вы получите доступ ко всем публикациям печатного издания