Новости

Новая компьютеризированная транзитная система (NCTS): Гостаможслужба на веб-портале создала специальный раздел

19.01.2021 / 13:00

У 2021 році Україна має перспективу розпочати процес приєднання до Конвенції про процедуру спільного транзиту та вже у першій половині 2022 року розпочати міжнародне застосування Нової комп’ютеризованої транзитної системи (NCTS). Держмитслужба планує докладно інформувати про відповідні заходи. Для цього на її офіційному вебпорталі створено спеціальний розділ з питань спільного транзиту. 

Як повідомила Аліна Брендак, національний координатор з питань спільного транзиту, керівник відділу розвитку міжнародної транзитної системи Департаменту розвитку митної справи та контролю діяльності Держмитслужби, «розділ планується як майданчик актуальної офіційної інформації щодо NCTS: законодавство, нові процедури, терміни змін, навчальні матеріали, роз’яснення, події, відповіді на запитання тощо».   

«Через цей розділ ми плануємо надавати інформацію, яка дозволить бізнесу, громадськості, медіа, та й самим митникам зорієнтуватися у змінах, які відбуватимуться  на кожному з етапів застосування системи спільного транзиту в Україні. Розділ наповнюватиметься поступово, і ми будемо вдячні за оперативний зворотній зв’язок – коментарі, яку інформацію варто додати першочергово, відповіді на які запитання варто надати у цьому розділі»,  зазначає Аліна Брендак.

Передбачається, що розділ акумулює інформацію про всю законодавчу базу, яка регулює питання спільного транзиту на поточний момент, новини щодо запровадження нової системи транзиту, інформацію щодо відмінностей у правилах спільного транзиту порівняно з чинною системою, етапи запровадження NCTS, необхідні інструкції, інфографіки. 

Планується, що у розділі запитань-відповідей будуть публікуватися також і відповіді на запитання, з якими бізнес звертатиметься до Служби підтримки. 

Як уже повідомлялося, у листопаді 2020 Україна розпочала процес запровадження режиму спільного транзиту (NCTS), відповідно до зобов’язань в рамках Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Процес відбуватиметься у три етапи: пілотний проект, національне застосування та міжнародне застосування. Очікується, що розпочати процес приєднання до Конвенції про процедуру спільного транзиту Україна має перспективу уже наприкінці 2021 року.