Новости

Использование труда неоформленного работника: по решению суда предпринимателю придется уплатить более 125 тысяч гривен

21.01.2021 / 14:20

У вересні 2019 року інспекторами праці Управління проведено інспекційне відвідування у діяльності фізичної особи-підприємця з питання додержання законодавства про працю в частині оформлення трудових відносин. За його результатами складено акт інспекційного відвідування, у якому зафіксовано порушення частини третьої статті 24 Кодексу законів про працю України щодо допущення працівника до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу.

За фактом використання праці неоформленого працівника розглянуто справу та винесено постанову про накладення штрафу уповноваженими посадовими особами, згідно якої на підставі абзацу другого частини другої статті 265 Кодексу законів про працю України на підприємця накладено штраф у розмірі 125 190 грн.

Не погодившись з таким рішенням, суб’єкт господарювання звернувся до адміністративного суду з відповідним позовом про визнання протиправною та скасування постанови про накладення штрафу.

Судовим розглядом встановлено, що працівника, який здійснював продаж товару, виявлено на робочому місці за місцем здійснення підприємницької діяльності підприємця 23.09.2019 р., тоді як повідомлення про прийняття працівника на роботу подано до органу державної податкової служби 24.09.2019 р., що зафіксовано в акті інспекційного відвідування та не спростовано підприємцем в ході судового розгляду. Більш того з письмових пояснень працівника вбачається, що останній працює у підприємця з липня 2019 року.

Таким чином суд дійшов висновку, що станом на момент проведення інспекційного відвідування дана особа працювала у підприємця без належного оформлення трудових відносин відповідно до вимог чинного законодавства, що свідчить про доведеність факту порушення підприємцем частини 3 статті 24 Кодексу законів про працю України.

За таких обставин постанова про накладення штрафу Управління прийнята відповідно до чинного законодавства.

Рішенням Полтавського окружного адміністративного суду підприємцю відмовлено в задоволенні позовних вимог щодо визнання протиправною та скасування постанови про накладення штрафу.