Новости

Разнотолки по поводу норм НКУ относительно субъектов, занимающихся лизинговой деятельностью, устранены: Минфин утвердил обобщающую налоговую консультацию

20.01.2021 / 13:20

Мінфін наказом від 19.01.2021 р. № 22 затвердив УПК щодо застосування окремих положень пп. 14.1.159 ст.14 та п. 140.2 ст. 140 ПКУ.

У чому суть?

Консультацію видано з метою усунення різнотлумачення при застосуванні положень вищезазначених норм ПКУ, які містять посилання на «фінансові установи та компанії, що займаються виключно лізинговою діяльністю», або «фінансові установи та компанії, що провадять виключно лізингову діяльність».

Що це дає?

Узагальнююча податкова консультація визначає, що застосування словосполучення «для фінансових установ та компаній, що займаються виключно лізинговою діяльністю», «для фінансових установ та компаній, що провадять виключно лізингову діяльність» та «до фінансових установ та компаній, що займаються виключно лізинговою діяльністю» слід розуміти таким чином, що ці словосполучення містять посилання на дві окремі групи суб’єктів, які зазначено нижче:

  • фінансові установи;
  • компанії, що займаються виключно лізинговою діяльністю.